Ekologická likvidace automobilu krok za krokem

1. krok – zavolejte nám nebo vyplňte formulář

Máte-­li zájem nechat váš autovrak ekologicky odstranit, volejte na tel.: +420 775 210 420 nebo vyplňte formulář zde: http://www.ekologicka-likvidace-automobilu.cz/kontakt a my vám zavoláme zpět.

2. krok ‐ domluvíme termín odtahu

Termín odtahu vašeho automobilu k ekologické likvidaci domluvíme tak, aby vám co nejvíce vyhovoval. Budeme potřebovat znát datum a čas odtahu, kdy si máme pro vozidlo přijet a místo odtahu, tedy kde automobil stojí a zda je pojízdný či nikoliv, kvůli použité technice.

3. krok – informace o vozidle

Abychom vám mohli vystavit Protokol o ekologické likvidaci, budeme potřebovat znát některé údaje, uvedeny na technickém průkazu vozidla jako je číslo technického průkazu, číslo VIN karosérie, typ vozidla a jeho hmotnost, registrační značky, atd. Bez těchto informací nelze Protokol vystavit.

4. krok – odtah vašeho starého automobilu k ekologické likvidaci

Přijedeme v domluveném termínu a zdarma naložíme vůz a odvezeme ho do naší provozovny, kde jej co nejdříve ekologicky zlikvidujeme. V případě, že nám předáte kompletní autovrak, bude vám vyplaceno až 2.000,-­ Kč.

Kompletním vrakem se rozumí takové vozidlo, které je úplné bez jakýchkoliv chybějících částí nebo mu chybí - části karoserie (dveře, kapota, blatníky, nárazníky, atd.), pneumatiky včetně ráfků, interiér a jeho části a sedadla.

5. krok – odhlášení automobilu z registru vozidel

Vystavíme vám Protokol o ekologické likvidaci vozidla a spolu s registračními značkami, vše zanesete na Registr vozidel a necháte vozidlo vyřadit z evidence.

Doklady, které budete potřebovat:

  • velký technický průkaz
  • osvědčení o registraci vozidla (tzv. malý technický průkaz)
  • občanský průkaz, v případě, že je vlastníkem vozidla firma, je nutné doložit živnostenský list nebo jiné oprávnění k podnikání
  • doklad o ekologické likvidaci vozidla - ten vám vystavíme my
  • 2 x registrační značka (SPZ)
  • žádost o vyřazení vozidla z registru silničních vozidel
  • plná moc v případě, že nejste majitelem vozidla (nemusí být notářsky ověřená)

Nezapomeňte zrušit svou pojistnou smlouvu o povinném ručení u příslušné pojišťovny

Ve chvíli, kdy od nás dostanete Protokol o ekologické likvidaci, můžete také zrušit svou smlouvu o povinném ručení na dané vozidlo u příslušné pojišťovny. Pojišťovna vám jistě ráda pomůže obstarat veškeré podklady a vyplnit potřebné formuláře.

FAQ

Máte dotaz? Zkuste se podívat na "Nejčastěji pokládané dotazy".

Zeptejte se nás

Máte dotaz a nenašli jste odpověď mezi nejčastěji pokládanými dotazy? Zavolejte nebo napište. Rádi se Vám budeme věnovat.

Kontakty

Máte dotaz na poskytované služby nebo jste se již rozhodli využít našich služeb. Neváhejte nás kontaktovat.