Ekologická likvidace automobilů FAQ

Nejčastější dotazy o ekologické likvidaci automobilů

 

Není. Podle platných zákonů je jedinou možnou cestou, jak odhlásit automobil z registru, jeho ekologická likvidace. Tu může provádět pouze akreditovaný subjekt s patřičným povolením, který je povinen vydat o likvidaci protokol.

 

Protokol obsahuje informace o ekologickém zlikvidování automobilu a slouží jako nezbytný dokument pro odhlášení auta z evidence. Bez tohoto protokolu nelze odhlášení automobilu z registru provést. Pravost protokolu je ověřována v momentě odhlašování na dopravním inspektorátu dle unikátního elektronicky vygenerovaného čísla. Potvrzení o ekologické likvidaci vystavíme v naší provozovně.

 

Nemusíte nikam jezdit. Zajistíme Vám maximální pohodlí. Pro Váš autovrak přijedeme s naším odtahovým vozidlem až na místo.

 

Ne nemusí, vozidlo může předat osoba na základě originálu plné moci, která nemusí být úředně ověřena.

 

  • V případě ztráty technického průkazu od vozidla, si nechte vystavit duplikát na příslušném úřadě.
  • V případě ztráty SPZ (registrační značky vozidla) je nutné nahlásit tuto skutečnost přiodhlašování vozidla na úřadě. Není nutné to nahlašovat před likvidací.

 

Ano, vše je zdarma. Ještě Vám vyplatíme až 1.500,- Kč na místě.

Pro běžného občana stačí Velký technický průkaz vozidla a občanský průkaz majitele, popřípadě plnou moc, jste-li v zastoupení. Pro podnikatele je nutný rovněž Velký technický průkaz, Živnostenský list a ověřenou plnou moc v případě zastupování majitele firmy jinou osobou. Pro právnické osoby je potřeba Velký technický průkaz, výpis z obchodního rejstříku a ověřenou plnou moc v případě zastupování majitele firmy jinou osobou.

 

Likvidujeme všechny automobily - osobní, nákladní, motocykly apod., v jakémkoli stavu.

Ano likvidujeme. Na vozidle však musí být odmontována tlaková nádoba.

 

FAQ

Máte dotaz? Zkuste se podívat na "Nejčastěji pokládané dotazy".

Zeptejte se nás

Máte dotaz a nenašli jste odpověď mezi nejčastěji pokládanými dotazy? Zavolejte nebo napište. Rádi se Vám budeme věnovat.

Kontakty

Máte dotaz na poskytované služby nebo jste se již rozhodli využít našich služeb. Neváhejte nás kontaktovat.