Ekologická likvidace automobilů Postup likvidace automobilů

Každý, kdo se zbavuje autovraku, je povinen autovrak předat pouze osobám, které jsou provozovateli zařízení ke sběru, výkupu, zpracování, využívání nebo odstraňování autovraků. Celý proces probíhá rychle a snadno.

V případě, že odevzdáte kompletní autovrak, vyplatíme Vám až 1.500,- Kč. Za kompletní vozidlo považujeme takové, které je úplné bez jakýchkoliv chybějících částí nebo takové, kterému chybí části karoserie, pneumatiky včetně ráfků, interiér a jeho části nebo sedadla.

Nekompletní autovrak předaný k ekologické likvidaci je takový, u kterého chybí jedna nebo více těchto součástí - motor a jeho součásti, převodovka a její součásti, náprava nebo nápravy a její součásti, dodání pouze skeletu karoserie.

Co vše k ekologické likvidaci potřebujete

Při ekologické likvidaci kromě samotného automobilu potřebujete:

Fyzická osoba – běžný občan

  • Občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti
  • Velký technický průkaz
  • Plná moc při zastupování občana jinou osobou

Fyzická osoba - podnikatel

  • Živnostenský list
  • Velký technický průkaz
  • Plná moc při zastupování firmy jinou osobou

Právnická osoba – firma

  • Velký technický průkaz vozidla
  • Výpis z Obchodního rejstříku
  • Plná moc při zastupování firmy jinou osobou

Ztratili jste důležitý doklad?

V případě ztráty technického průkazu od vozidla, je možné nechat si vystavit duplikát na příslušném úřadě ve vašem městě. Pokud se jedná o SPZ, tu při likvidaci automobilu nepotřebujete, ale ztrátu je nutné nahlásit při odhlašování vozidla na úřadě.

Jak postupovat při likvidaci automobilu

Kontaktujte nás na tel: +420 775 210 420 nebo prostřednictvím emailu: landy@seznam.cz a domluvíme se na odtahu vozidla nebo autovraku. Připravte si potřebné dokumenty uvedené výše.

Po předání vozu od nás obdržíte Protokol o ekologické likvidaci, který je nutný pro vyřazení automobilu z Centrálního registru vozidel. Toto potvrzení vystavujeme bezplatně.

Podmínky pro vystavení Protokolu o ekologické likvidaci automobilů

Potvrzení vystavíme, pokud souhlasí údaje v technickém průkaze s identifikačními čísly vozidla (VIN). V případě, že je VIN nečitelný musí majitel vozidla potvrdit čestným prohlášením, že se jedná o vozidlo uvedené v technickém průkazu. Zároveň autovraku nesmí chybět některé důležité součásti, jako je kompletní karoserie a motor. Není-li tomu tak, můžeme účtovat za vystavení potvrzení poplatek.

Vyřazení z registru vozidel na odboru dopravy

Posledním krokem v likvidaci vyřazeného vozidla je návštěva dopravního odboru na příslušném obecním úřadu s rozšířenou působností. Budete sebou potřebovat – průkaz totožnosti, technický průkaz a Protokol o ekologické likvidaci vozidla. Spolu s doklady musíte odevzdat i osvědčení o registraci a SPZ (registrační značky). Vyplníte žádost a vyřazení automobilu a poté následuje výmaz z registru a tím pro vás celý proces končí.

FAQ

Máte dotaz? Zkuste se podívat na "Nejčastěji pokládané dotazy".

Zeptejte se nás

Máte dotaz a nenašli jste odpověď mezi nejčastěji pokládanými dotazy? Zavolejte nebo napište. Rádi se Vám budeme věnovat.

Kontakty

Máte dotaz na poskytované služby nebo jste se již rozhodli využít našich služeb. Neváhejte nás kontaktovat.